Eğitim

KPSS tercihleri nasıl yapılır? KPSS 2018/2 tercih işlemleri

KPSS tercihleri nasıl yapılır? KPSS tercihleri için beklenen gün geldi. ÖSYM takvimine göre bugün başlayacağı duyurulan KPSS 2018/2 tercih işlemleri 20 Aralık tarihine kadar sürecek. Peki, KPSS tercihleri nasıl yapılır?

KPSS tercihleri nasıl yapılır? ÖSYM’den memur adaylarına müjde. KPSS 2018/2 Devlet Personel Başkanlığı Bazı Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 2.Yerleştirme için tercih işlemleri bugün başlıyor. Adaylar KPSS tercihlerini ÖSYM AİS üzerinden yapabilecek.

TERCİH İŞLEMLERİ İÇİN GİRİŞ YAPINIZ

 

KPSS tercihleri ne zaman?

KPSS tercih işlemleri 11 Aralık – 20 Aralık tarihleri arasında yapılacak. Adaylar tercih işlemlerini ÖSYM AİS üzerinden tamamlayacak. Yerleştirme sonuçları da ÖSYM sonuç sistemi üzerinden sorgulanacak.

Tercihler başladığında sayfa ÖSYM AİS üzerinde aktif hale gelecek.

 

Yerleştirme nasıl yapılacak?

Yerleştirme işleminde adaylar puanlarına ve tercih sıralarına bakılmak suretiyle kadro ve pozisyonlara yerleştirileceklerdir. Daha yüksek puanlı adaylar yerleştiği için birinci tercihine yerleşemeyen bir aday ikinci tercihine, ikinci tercihine yerleşemeyen aday üçüncü tercihine yerleştirilmeye çalışılacak, yerleştirme işlemi bu şekilde devam edecektir. Bir adayın son tercihine de daha yüksek puanlı adaylardan biri yerleştirildiği takdirde bu aday herhangi bir kadro veya pozisyona yerleşememiş olacak.

 

 

Etiketler

Bilgi Arsiv

Güncel Bilgi Arşivi, Güncel Haberler, Bilgi, Spor, Eğlence, Sağlık ve Eğitim bilgileri yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler